פתרונות תשלום לתמיכה בתקן EMV שיכנס לתוקף בקרוב בישראל

מה זה EMV?
תקן Europay MasterCard Visa) EMV) פותח על ידי ארגונים בינלאומיים לכרטיסי אשראי, על מנת לספק מערך תשלום אחיד ומאובטח בכרטיסי חיוב בעמדות ה-ATM ובעמדות התשלום בנקודות המכירה השונות.

EMV בישראל
בהתאם להוראות שפרסם לאחרונה בנק ישראל, מערך התשלומים בכרטיסי חיוב יעבור בתקופה הקרובה לתקן EMV. עם השלמת המעבר לתקן EMV, ישראל תצטרף למדינות רבות בעולם המיישמות בהצלחה את שיטת התשלום המאובטחת והמתקדמת.

את כרטיס החיוב המוכר, בעל הפס המגנטי, יחליף בקרוב כרטיס חכם, שיאפשר זיהוי של הלקוח בעמדות תשלום התומכות בתקן באמצעות הקשת קוד סודי. תהליך הזיהוי נועד להקטין משמעותית את ההונאות בכרטיסים המגנטיים, כגון העתקה, זיוף וגניבה של כרטיסים.
למניעת מצב בו בתי עסק מפעילים עמדת תשלום שאינה עומדת בתקן, יפעיל בנק ישראל את מנגנון "הסטת האחריות". מנגנון זה קובע שכאשר נעשית הונאה בכרטיס החיוב (למשל רכישה בכרטיס גנוב) בעמדת תשלום שלא בתקן EMV, הסולק יכול להעביר את האחריות לתשלום לבית העסק.

אשראית EMV
מערכת המאפשרת סליקת כרטיסים חכמים שהונפקו לפי תקן EMV נקראת בישראל "אשראית EMV". על עמדת התשלום להיות מחוברת למערכת "אשראית EMV" כדי לתמוך בתקן.

על מנת לעמוד בדרישות הפיקוח על הבנקים ולשמור על יציבות עסקית בתהליך המעבר ל-EMV, מומלץ לכל בית עסק המכבד כרטיסי אשראי, להצטייד בהקדם בעמדה המחוברת לאשראית EMV.

חיבור לאשראית EMV במגוון עמדות תשלום

אשראית EMV של וריפון

מגוון רחב של עמדות תשלום תומכות בתקן EMV באמצעות מערכת "אשראית EMV" של החברה המייצרת, וריפון.
למד עוד על אשראית EMV של וריפון

חיבור לאשראית PC EMV של שב"א

וריפון מספקת PIN pads התומכים בעסקאות EMV באמצעות חיבור למערכת "אשראית PC EMV" של שב"א.
למד עוד על חיבור לאשראית PC EMV של שב"א

צור קשר